Stacja PKP Jelcz-Laskowice

30/07/2009

Stacja PKP Jelcz-Laskowice

Miejsce wykonania panoramy

Stacja PKP Jelcz-Laskowice została wybudowana w 1900 roku, wtedy to nazywała się „Laskowitz Beckern”. Pociągi pasażerskie odjeżdżają ze stacji w kierunku Wrocławia, linie w kierunku Opola i do Fabryki Samochodów Jelcz są wykorzystywane tylko przez pociągi towarowe. Od 2007 roku do Opola kursuje tu jeden pociąg pasażerski.

 • Peron I – Przy tym peronie jest jeden tor który raczej nie obsługuje żadnych pociągów, od czasu do czasu przejedzie nim drezyna lub pociąg towarowy
 • Peron II – Ten peron przyjmuje tylko pociągi pasażerskie przyjeżdżające z Wrocławia. Najczęściej przejeżdżają tym peronem pociągi towarowe
 • Peron III – Z tego peronu odjeżdżają pociągi pasażerskie w stronę Żmigrodu. Ale także nocują na torach przylegających do tego peronu.

6 komentarze do “Stacja PKP Jelcz-Laskowice”

 1. Kamil pisze:

  Zupełnie zapomniałem dodać stronkę do RSSów 😉 Teraz dopiero zobaczyłem, że konsekwentnie codziennie uzupełniasz. Btw, jakiego plugina używasz do tych map (i czy tam defaultowo można sobie podmieniać tą „pinezkę”, czy kombinowałeś coś przez CSSa/JS?

 2. Kamil pisze:

  Nawiasem – to genialny przykład zdjęcia, któremu flara pomaga 🙂

 3. Wojciech Grzanka pisze:

  Staram się uzupełniać w miarę swoich możliwości – wszystko w ramach swojego wolnego czasu 🙂

  Używam plugina WP GEO, w którym bez problemu zmienia się ten marker (podmieniając PNGka w katalogu) – ale nie jestem do końca z niego zadowolony – szukam takiego na którym mógłbym jeszcze pokazać taki bajer jak kierunek w którym robiłem panoramę 😉

 4. Ciężko pozbyć się flar w takiej sytuacji (typowo pod słońce), ale jak napisałeś czasami dodaje to uroku do zdjęć 🙂

 5. norah pisze:

  [ subiektywnie ] – uśmiechnięte tory 🙂

 6. Chustka pisze:

  Ciekawie wyszła ta stacja 🙂 „Bajkowo” kolory miodzio 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *§ WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE!
Zdjęcia oraz inne treści nie mogą być powielane w żadnej formie bez wyraźnej zgody właściciela praw autorskich, wyrażonej na piśmie.

© 2005-2019 Wojciech Grzanka. Powered by Kamil Pełka