Wystawa fotograficzna „Jelcz-Laskowice – wczoraj i dziś”

08-05-2012 | ,

jelcz-laskowice_wczoraj-i-dzis_0

Miejsce wykonania panoramy

 
 

Wystawa fotograficzna „Jelcz – Laskowice – Wczoraj i Dziś”

Jelcz-Laskowice – miasto, w którym mieszkam od urodzenia, niedawno miało swoje 25-lecie. Od paru lat prowadzę tą stronę (Jelcz-Laskowice i okolice), na której staram się w ciekawy sposób pokazywać otaczające nas życie. Wszystko w formie panoram, tak aby jak najszerzej udokumentować przemijający tutaj czas oraz pokazać osobom, które dawno temu wyjechały z tego miejsca, jak dzisiaj ono wygląda. A tym, którzy planują tutaj zamieszkać, czy też są tu od niedawna, zachęcić do odwiedzenia wielu ciekawych i urokliwych miejsc, czy wręcz do poznania interesującej historii tych okolic. Z tej okazji zostałem poproszony przez dyrektora MGCK o wykonanie zdjęć oraz zrobienie fotomontaży:

„Nietypowe fotografie, łączące stare z nowym, staną na placu Jana Pawła II. Podstawą są stare fotografie miejsc i obiektów, których już nie ma. Na stare czarno-białe zdjęcia nałożono nowe, wykonane w tych samych miejscach. – Uzyskany w ten sposób efekt pozwala na swoistą podróż w czasie – mówi Łukasz Dudkowski, dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury. Aranżację łączenia zdjęć wykonał Wojciech Grzanka. Otwarcie nastąpi 1 maja o godzi. 10.00.” (cyt. z Gazety Powiatowej-Wiadomości Oławskie).

Trzeba dodać, że całość nigdy by nie powstała bez Wojciecha Połomskiego, który dzięki swojemu zaangażowaniu w poznawaniu historii naszego miasta, dotarł do tych wszystkich bezcennych, starych fotografii, które same w sobie są ciekawe i zasługują na osobną wystawę.

 
Wszystkie zdjęcia z wystawy dostępne są u mnie na blogu – zapraszam 🙂

3 komentarze do “Wystawa fotograficzna „Jelcz-Laskowice – wczoraj i dziś””

  1. Kamil pisze:

    Widzę, że Twoja wystawa budzi spore zainteresowanie 🙂

  2. Hehe… Śmiej się, śmiej 😛 To zdjęcie było robione w sobotę wcześnie rano i praktycznie kompletnie nikogo nie było na mieście, ale w piątek jak tylko to wystawili po południu to nie można się było dopchać 😉

  3. Kamil pisze:

    Ależ gdzie ja się śmieję! To, że wszyscy zaprezentowani na zdjęciu miłośnicy sztuki zdają mi się mieć wspólną proweniencję, nic nie znaczy! „Sztuka pod strzechy” itd 😉

    BTW. Bardzo mi się podoba teatralnie wręcz krytyczna postawa Miłośniczki Sztuki pierwszej od prawej 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *§ WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE!
Zdjęcia oraz inne treści nie mogą być powielane w żadnej formie bez wyraźnej zgody właściciela praw autorskich, wyrażonej na piśmie.

© 2005-2019 Wojciech Grzanka. Powered by Kamil Pełka