Nowy pomnik w 100-tną rocznicę odzyskania niepodległości

13-11-2018 |

Nowy pomnik w 100-tną rocznicę odzyskania niepodległości

Miejsce wykonania panoramy

4 komentarze do “Nowy pomnik w 100-tną rocznicę odzyskania niepodległości”

  1. Jacek Mikołajczyk pisze:

    Ten pomnik jest jednym z najładniejszych wśród odsłanianych w Polsce z okazji naszego pięknego jubileuszu 100-nej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wspaniale koresponduje z głosem mojego serca, które widzi w nim wszystko, co najważniejsze w tej materii. Jest to: piękny, odrestaurowany pałac gospodarzy ziemi jelczańsko-laskowickiej przed rokiem 1945 (obecnie siedziba Urzędu Miasta i Gminy). Cudny okres rozwoju naszej Ojczyzny w okresie II RP, wraz z doskonale wykonanym odlewem wizerunku jej Naczelnika, Józefa Piłsudskiego. Całość wspaniale koresponduje z zachowanym obeliskiem ” Pierwszych Osadników przybyłych do Jelcza-Laskowic w 1945r”. Pomnik wyraża fakty, którym nikt nie może zaprzeczyć, a które są symbolem „Jedności Narodowej”. Dla wielu, jak nie dla każdego mieszkańca naszego miasta i gminy ten pomnik jest wartościowym symbolem naszej historii ostatnich 100 lat. Z racji kształtu granic II RP i granic obecnych przypomina i poucza o losach Polski. Kraków ma Piłsudskiego w wawelskich kryptach, my mamy wizerunek „dziadka” na pięknym pomniku. Wierzę w to, że będzie służył i integrował przyszłe pokolenia mieszkańców ziemi jelczańsko-laskowickiej. Jestem dumny z naszej historii oraz z tego pomnika, który nam o niej przypomina!

    1. Pomnik jest zdecydowanie ładniejszy od tego w Oławie (no i nie ma błędów 😉 ).

    2. Grzegorz pisze:

      Ująłeś to lepiej niż ja mógłbym jakkolwiek…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *§ WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE!
Zdjęcia oraz inne treści nie mogą być powielane w żadnej formie bez wyraźnej zgody właściciela praw autorskich, wyrażonej na piśmie.

© 2005-2020 Wojciech Grzanka. Powered by Kamil Pełka